din 0 recenzii
Mere o vacanță la Brașov?
De o vacanță la munte, într-un oraș înecat de istorie și primitor indiferent de sezon, nu s-a plâns nimeni niciodată. Mai are rost să aducem în discuție aerul curat, priveliștea asupra orașului care îți umple memoria telefonului cu poze, restaurantele și cafenelele cu design unic? Noi credem că deja le cunoști. Așa că îți lansăm invitația să meri într-o vacanță cât mai repede, noi suntem gazde calde, doar am zis.
Orchard Villa a luat naștere din dorința de a oferi turiștilor o experiență unică. Ne mândrim cu locația noastră situată în cartierul Stupini, pensiunea aflându-se departe de aglomeratie și zgomot, dar în același timp, foarte aproape de Centrul Istoric.
Am văzut de la început potențial în această locație, așa că am ales să investim tot timpul și energia noastră pentru a oferi oaspeților noștri o experiență, nu o simplă unitate de cazare. Ne-am concentrat întreaga identitate în jurul unui element care pentru noi, are o seminificație aparte. Este vorba despre livada noastră cu meri, care este apreciată de toți oaspeții noștri și mai ales, de copii. Acum ați inteles de ce MERE o vacanță? Abia așteptăm să vă servim din roadele livezii noastre, pentru că “un măr pe zi ține doctorul departe”.
Orchard Villa dispune de 5 camere spațioase cu băi proprii, cu un design modern, living de-a dreptul spațios unde puteți lua masa sau să vă strângeți seara la povești, o bucătărie utilată, inclusiv mașină de spălat vase, espressor, cafea din partea casei, 3 terase exterioare, zonă de grătar, grădină foarte mare cu spațiu verde predominant, oferind refugiul necesar relaxării adulților, dar și suficient loc de joacă pentru copii și parcare proprie.
Brașovul vă așteaptă, noi suntem onorați să ne deveniți oaspeți și păstrăm o relație de prietenie apoi. Ce zici? Mere o vacanță? Mereee!
Unitatea se închiriază pentru un sejur de minim 2 nopți.
În apropierea unității noastre de cazare sunt multe obiective turistice importante, printre care:
– Piața Sfatului (la 7 minute de unitate)
– Biserica Neagră
– Strada Sforii
– Muzeul Prima Școală Românească
– Tâmpa
– Livada Poștei
– Paradisul Acvatic (la 2 minute de unitate)
– Cetățuia de pe Strajă
– Poiana Brașov
– Castelul Bran (25 minute de unitate)
Telefon: 0746 666 801